Bulletin
Kahdenkeskeinen valmennus tekstiilisuunnittelijoille – nyt 159 €
Published: 03/12/2025
Valitse Työtä Suomeen -päivä on täällä taas! Kotimainen kuosisuunnittelu pääsee parrasvaloihin 5.12.2025, kun kuluttajilla ja yrityksillä on erinomainen mahdollisuus tehdä arkipäiväisiä sinivalkoisia valintoja, ja valinnoilla vaikuttaa työpaikkojen määrään Suomessa. Suomalaisen Työn jäsenyritykset kampanjoivat kukin tahoillaan, niin myös me.
Patternsfrom Agency ei myy tuotteita suoraan kuluttajille, vaan muotoilupalveluita toisille yrityksille. Meillä on Design from Finland -merkin käyttöoikeus kaikille palveluillemme, sillä palvelukonseptimme on kehitetty Suomessa ja itse muotoilupalvelun tuottavat suomalaiset tekstiili- ja pintasuunnittelijat.
Kotimainen kuosisuunnittelu ja siihen läheisesti liittyvät palvelut ovat toimintamme ytimessä: teemme rohkeille brändeille erottuvia mallistoehdotuksia, lisensoimme valmiita kuoseja sekä koordinoimme värikarttoja trendien mukaisiksi mutta samalla aikaa kestäviksi. Digitaalisessa kuosikirjastossamme on tällä hetkellä yli tuhat uniikkia, ajan henkeen soveltuvaa painokuosia valmiina käyttöön joko sellaisenaan, tai tavalla tai toisella muokattuna. Kuosisuunnittelupalvelut on esitelty pähkinänkuoressa täällä.
Valitse Työtä Suomeen -päivän kuniaksi tarjoamme yksilöllisen valmennuksen tekstiilisuunnittelijoille joulukuun loppuun asti hintaan 159€ (sis. alv)! Osta itsellesi tai lähimmäisellesi aineeton ja kotimainen lahja, josta on iloa ja hyötyä pitkän aikaa!
Miksi yksilöllinen valmennus tekstiilisuunnittelijoille kannattaa?
Kahdenkeskeisessä etävalmennuksessa saat tekstiilisuunnittelijaurallesi paljon vinkkejä, joita pystyt hyödyntämään sekä heti että urasi myöhemmissä vaiheissa. Kahdenkeskeiset keskustelut kokeneiden tekstiilisuunnittelun kaupallistajien kanssa ovat luottamuksellisia, ja niissä pureudutaan juuri sinua askarruttaviin teemoihin.
Valmennuksessa voidaan keskustella esimerkiksi tekijänoikeuksien kaupallistamisesta, sopimusehdoista, suunnittelukorvauksista sekä suunnittelijabrändin luomisesta ja sen hallinnasta.
Useat suunnittelijat ovat jo tukeutuneet tähän palveluun, joka on antanut heille tietoa, taitoa sekä itseluottamusta niin omien asiakkaidensa kohtaamiseen kuin liiketoiminnan kannattavuuden parantamiseen. Lue vaikkapa Guldusen / Elina Antilan kokemuksista! Valmennus sopii täydellisesti niin vastavalmistuneille kuin urallaan jo pidemmälle ehtineille suunnittelijoille.
Tarjoamme perjantaisin kahdenkeskeisiä tunnin mittaisia etävalmennuksia kuosisuunnittelijoille. Varaa tästä itsellesi sopiva aika. Kerrothan aikaa varatessasi mistä haluat kanssamme keskustella ja mikäli varaat ajan lahjaksi – tällöin osaamme sopia tarkemman tapaamisajan lahjan saajan kanssa. Vahvistamme tapaamisajan lähettämällä sähköpostitse Zoom-linkin, jossa sovittuna tapaamisajankohtana sitten tavataan.